Glukometr GensuCare

Rewolucyjne urządzenie które zmienia smartphone pacjenta w glukometr. Dzięki czemu zawsze łatwo mieć go pod ręką i wykorzystać możliwości jakie daję dostęp do bezprzewodowego przesyłania danych.

Jeden z najmniejszych i innowacyjnych systemów do określania stężenia glukozy w krwi na świecie. Składa się na niego zewnętrzna nakładka do podłączenia do telefonu i specjalna aplikacja.

Firma Bioton wprowadziła na polski rynek nowoczesne urządzenie do mierzenia glikemii. Niektórymi z jego najważniejszymi cechami jest integracja ze smartfonem użytkownika, elektroniczny dzienniczek choroby oraz możliwość monitorowania pomiarów przez rodziców lub opiekunów.

Jednorazowe paski GensuCare do wykonywania pomiarów są refundowane i można je nabyć w aptekach w całej Polsce.

Nowy glukometr pozwala na wygodne i samodzielne wykonywanie pomiarów poziomu glukozy we krwi pełnej. Mierzenie odbywa się za pomocą systemu enzymatycznego, który wymaga do tego jedynie 5 uml krwi. Pomiary są standaryzowane do stężenia w osoczu zgodnie z obowiązującą normą ISO. W ten sposób urządzenie prezentuje pełne i precyzyjne wyniki.

Urządzenie z szczeliną na paski testowe jest niewielkie i można je połączyć ze smartfonem przez wtyk słuchawkowy. Do jego obsługi wykorzystywana jest bezpłatna aplikacja, dostępna na systemy operacyjne smartfonów Android i iOS.

Oprogramowanie GensuCare pozwala na prowadzenie elektronicznej książeczki diabetologicznej, posiada rozbudowany system analizy danych, daje też możliwość bezpośredniego przesyłania danych do lekarza lub pielęgniarki. Wyniki mogą być w łatwy sposób monitorowane przez osoby trzecie, co jest niezwykle ważne dla rodziców, opiekunów osób niepełnosprawnych czy starszych chorych na cukrzycę.

Ułatwia to codzienne monitorowanie wyników testów na niedostępną do tej pory w Polsce skalę. GensuCare nie tylko mierzy glikemię i zapamiętuje wyniki, ale ma również zaawansowany system powiadomień, umożliwia wysyłanie wiadomości SMS. Aplikacja wyposażony jest również w funkcje głosowe.

Ponieważ GensuCare integruje się z smartfonem to pamięć pomiarów jest ograniczona wyłącznie przez możliwości telefonu, co w efekcie może być prawie nieskończona ilość zapisów.

Zasilanie jest pobierane z baterii telefonu, więc GensuCare będzie działać tak długo jak telefon użytkownika.

Mały rozmiar

Kompatybilny ze smartfonem

Brak baterii – zasilanie przez urządzenie mobilne

Wysyłanie pomiarów za pomocą sms/e-mail do rodziców, opiekunów, lekarza

Zażądanie ilością pasków i lancetów

Statystyki pomiarów (dzień, tydzień, 14 dni, 30 dni, 60 dni, 90 dni i pełen rok)

Nieograniczona pamięć

Dyskrecja stosowania

Glukometry wykonują pomiar na postawie próbki krwi, najczęściej pobranej z palca pacjenta. Badanie poziomu glukozy można wykonać samodzielnie lub z pomocą pielęgniarki, w domu, przychodni POZ lub szpitalu. Glukometry wykorzystują jednorazowe paski testowe do pomiaru glukozy i po zużyciu należy je bezpiecznie zutylizować, ponieważ zawierają krew. Dostępne są także glukometry bezinwazyjne lub bez paskowe. Glukometr Safe AQ możesz kupić w sklepie redmed.pl oraz testy Safe AQ w sklepie e-medical.eu

 
A1cNow+. Analizator hemoglobiny glikowanej.

Mogą cię zainteresować

Komentarz na temat “Glukometr GensuCare

Comments are closed.

Discover more from Diabetyk.edu.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading