Glukometr Contour Plus One

Glukometr Contour Plus One firmy Ascensia Diabetes Care/Bayer którym można łatwo i skutecznie monitorować glikemię, zapewnia niezwykle precyzyjny pomiar stężenia cukru we krwi. Funkcja łączności bezprzewodowej za pośrednictwem łącza Bluetooth™, do komunikacji ze smartfonem z aplikacją do zbierania, zapisywania i analizy wyników pomiarów.

Contour Plus One jest małym, nowoczesnym urządzeniem dla osób z cukrzycą, ale może też służyć personelowi służby zdrowia. Wyposażony jest w szereg funkcji ułatwiających i zwiększających możliwości regularnych pomiarów glukozy.

Glukometr wykona analizę stężenia z próbki o objętości 0,6 μl w ciągu 5 sekund.

Zakupienie glukometru Contour Plus One

Funkcja smartLIGHT™ podaje natychmiastową informację zwrotną o wynikach pomiaru cukru. Zaświeci się na zielono, żółto, bądź czerwono w zależności od podanych wcześniej zakresów docelowych.

Pomiar „drugiej szansy”™ Informuje o konieczności ponownego umieszczenia próbki krwi na tym samym pasku, jeżeli pierwsza była niewystarczająca. Pomaga uniknąć kolejnego ukłucia i marnowania pasków.

Wyjątkowa dokładność, zgodna z normą ISO 15197:2013. Ta norma określa, że dopuszczajcym marginesem błędu jest +/- 15 mg/dl przy stężeniu glukozy < 100 mg/dl lub +/- 15% przy stężeniu glukozy =>100 mg/ dl. Glukometr Contour Plus One ma margines błędu +/- 8,5 mg/dl lub +/- 8,5% dla całego zakresu stężeń.

Enzym GDH-FAD – paski testowe dla glukometru wykorzystają metodę pomiarową, która zapobiega reakcji krzyżowej z maltozą, galaktozą i innych cukrów prostych, takich jak fruktoza. Eliminuje wpływ aż 74 substancji endogennych i egzogennych. Wyniki nie są zaburzane przez wielkość stężenia tlenu w krwi.

Najważniejszą cechą glukometru jest możliwość łączności bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi z aplikacją Contour Diabetes.
Aplikacja będzie automatycznie łączyć się z glukometrem Contour Plus One i pobierać wyniki pomiarów stężenia cukru. Dzięki temu użytkownik stworzy indywidualny schemat zachowań i sprawdzi, jak codzienne czynności wpływają na wyniki.

W aplikacji można zapisywać różne zdarzenia – takie jak dieta, aktywności i leki – oraz dodawać zdjęcia i notatki tekstowe lub głosowe.

Aplikacja Contour Diabetes umożliwia udostępnienie wyników lekarzowi – z wyprzedzeniem albo w dniu wizyty. Pacjent i lekarz dysponują bardzo dokładnymi informacjami, więc podczas spotkania mogą się skupić na najważniejszych kwestiach.

Contour Plus One ma własny wyświetlacz i pamięć, więc może być też stosowany bez połączenia z aplikacją.

CONTOUR™ PLUS ONE z aplikacją Contour Diabetes

 

Dane techniczne:

 • Objętość próbki: 0,6 μl
 • Próbka badana: Krew pełna włośniczkowa i żylna
 • Metoda pomiaru: enzym GDH-FAD
 • Wynik pomiaru: W odniesieniu do stężenia glukozy w osoczu/surowicy krwi
 • Czas odliczania: 5 s.
 • Zakres pomiarowy: 10 mg/dl-600 mg/dl glukozy we krwi.
 • Pamięć: Przechowuje 800 ostatnich wyników badania.
 • Rodzaj baterii: Dwie 3-woltowe baterie litowe (płaskie) CR2032 lub DL2032.
 • Żywotność baterii: Około 1000 testów (1 rok przeciętnego użytkowania, 3 badania dziennie).
 • Zakres temperatury pracy glukometru: 5 st. C – 45 st. C
 • Zakres wilgotności pracy glukometru: 10%-93% wilgotności względnej
 • Wymiary: 97 mm (dł.) x 28 mm (szer.) x 14,9 mm (wys.)
 • Waga: 36 gramów
 • Głośność sygnału dźwiękowego: 50 dB(A)-85 dB(A) w odległości 10 cm

 

Do działania wykorzystuje paski testowe Contour Plus

 

Możliwość kupienia glukometru Contour Plus One w sklepie redmed.pl

 
System qLabs Q3. Kontroluj INR. Ciesz się życiem

Mogą cię zainteresować

Discover more from Diabetyk.edu.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading