Glukometr Contour Plus One

Glukometr Contour Plus One firmy Ascensia Diabetes Care/Bayer którym można łatwo i skutecznie monitorować glikemię, zapewnia niezwykle precyzyjny pomiar stężenia cukru we krwi. Funkcja łączności bezprzewodowej za pośrednictwem łącza Bluetooth™, do komunikacji ze smartfonem z aplikacją do zbierania, zapisywania i analizy wyników pomiarów.

Contour Plus One jest małym, nowoczesnym urządzeniem dla osób z cukrzycą, ale może też służyć personelowi służby zdrowia. Wyposażony jest w szereg funkcji ułatwiających i zwiększających możliwości regularnych pomiarów glukozy.

Glukometr wykona analizę stężenia z próbki o objętości 0,6 μl w ciągu 5 sekund.

Zakupienie glukometru Contour Plus One

Funkcja smartLIGHT™ podaje natychmiastową informację zwrotną o wynikach pomiaru cukru. Zaświeci się na zielono, żółto, bądź czerwono w zależności od podanych wcześniej zakresów docelowych.

Pomiar „drugiej szansy”™ Informuje o konieczności ponownego umieszczenia próbki krwi na tym samym pasku, jeżeli pierwsza była niewystarczająca. Pomaga uniknąć kolejnego ukłucia i marnowania pasków.

Wyjątkowa dokładność, zgodna z normą ISO 15197:2013. Ta norma określa, że dopuszczajcym marginesem błędu jest +/- 15 mg/dl przy stężeniu glukozy < 100 mg/dl lub +/- 15% przy stężeniu glukozy =>100 mg/ dl. Glukometr Contour Plus One ma margines błędu +/- 8,5 mg/dl lub +/- 8,5% dla całego zakresu stężeń.

Enzym GDH-FAD – paski testowe dla glukometru wykorzystają metodę pomiarową, która zapobiega reakcji krzyżowej z maltozą, galaktozą i innych cukrów prostych, takich jak fruktoza. Eliminuje wpływ aż 74 substancji endogennych i egzogennych. Wyniki nie są zaburzane przez wielkość stężenia tlenu w krwi.

Najważniejszą cechą glukometru jest możliwość łączności bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi z aplikacją Contour Diabetes.
Aplikacja będzie automatycznie łączyć się z glukometrem Contour Plus One i pobierać wyniki pomiarów stężenia cukru. Dzięki temu użytkownik stworzy indywidualny schemat zachowań i sprawdzi, jak codzienne czynności wpływają na wyniki.

W aplikacji można zapisywać różne zdarzenia – takie jak dieta, aktywności i leki – oraz dodawać zdjęcia i notatki tekstowe lub głosowe.

Aplikacja Contour Diabetes umożliwia udostępnienie wyników lekarzowi – z wyprzedzeniem albo w dniu wizyty. Pacjent i lekarz dysponują bardzo dokładnymi informacjami, więc podczas spotkania mogą się skupić na najważniejszych kwestiach.

Contour Plus One ma własny wyświetlacz i pamięć, więc może być też stosowany bez połączenia z aplikacją.

CONTOUR™ PLUS ONE z aplikacją Contour Diabetes

 

Dane techniczne:

 • Objętość próbki: 0,6 μl
 • Próbka badana: Krew pełna włośniczkowa i żylna
 • Metoda pomiaru: enzym GDH-FAD
 • Wynik pomiaru: W odniesieniu do stężenia glukozy w osoczu/surowicy krwi
 • Czas odliczania: 5 s.
 • Zakres pomiarowy: 10 mg/dl-600 mg/dl glukozy we krwi.
 • Pamięć: Przechowuje 800 ostatnich wyników badania.
 • Rodzaj baterii: Dwie 3-woltowe baterie litowe (płaskie) CR2032 lub DL2032.
 • Żywotność baterii: Około 1000 testów (1 rok przeciętnego użytkowania, 3 badania dziennie).
 • Zakres temperatury pracy glukometru: 5 st. C – 45 st. C
 • Zakres wilgotności pracy glukometru: 10%-93% wilgotności względnej
 • Wymiary: 97 mm (dł.) x 28 mm (szer.) x 14,9 mm (wys.)
 • Waga: 36 gramów
 • Głośność sygnału dźwiękowego: 50 dB(A)-85 dB(A) w odległości 10 cm

 

Do działania wykorzystuje paski testowe Contour Plus

 

Możliwość kupienia glukometru Contour Plus One w sklepie redmed.pl

 
A1cNow+. Analizator hemoglobiny glikowanej.

Mogą cię zainteresować