Paski testowe do glukometru Optium Xido

Paski testowe do glukometru firmy Abott Diabetes Care, przeznaczone są do monitorowania poziomu stężenia glukozy w krwi, samodzielnie i warunkach domowych.

Testy Optium Xido są przeznaczone do stosowania wyłącznie z glukometrami Optium Xido i Optium Xido Neo.  Badanie krwi pod kątem glukozy jest podstawowym sposobem samokontroli u diabetyków.

Paski Optium Xido charakteryzują się prostą obsługą, wystarczy włożyć pasek pomiarowy do glukometru, a następnie nałożyć na niego próbkę pełnej krwi włośniczkowej. Wynik na glukometrze pojawia się błyskawicznie – zazwyczaj w ciągu kilku sekund. Paski służą wyłącznie do użytku zewnętrznego i przez jedną osobę.

 

Paski mają wbudowany czujnik minimalnej objętości próbki krwi, który poinformuje kiedy próbka będzie za mała żeby uzyskać dokładny wynik. Jeżeli tak się stanie testy dają możliwość „dokroplenia” próbki krwi. Druga kropla krwi może być nałożona w ciągu 5 sekund, jeśli pierwsza jest zbyt mała, żeby rozpocząć pomiar.

Próbka krwi może być nałożona na pasek testowy od góry lub od końca.

Enzym GDH-FAD – paski testowe dla glukometru wykorzystają metodę pomiarową, która zapobiega reakcji krzyżowej z maltozą, galaktozą i innych cukrów prostych, takich jak fruktoza. Eliminuje wpływ aż 74 substancji endogennych i egzogennych. Wyniki nie są zaburzane przez wielkość stężenia tlenu w krwi.

 

Cechy pasków testowych Optium Xido

  • Metoda pomiaru: Biosensoryczna, amperometryczny czujnik elektorchemiczny
  • Wielkość próbi krwi: 0,6 µl
  • Jednostka miary mg/gl (miligramy na decylitr)
  • Zakres pomiaru 20-500 mg/dl (1,1-27,8 mml/l)
  • Enzym: GDH-FAD

 

 

Przechowywać w temperaturze: od 4°C do 30°C.

 

 

Opakowanie zawiera 50 indywidualnie opakowanych pasków testowych.

 

Dostępność pasków testowych Optium Xido w sklepie redmed.pl

 
System qLabs Q3. Kontroluj INR. Ciesz się życiem

Mogą cię zainteresować

Komentarze (2) na temat “Paski testowe do glukometru Optium Xido

Comments are closed.